Muchołówka amerykańska

Muchołówka amerykańska

łac. Dionaea muscipula

Roślina zielna, wieloletnia, tworząca przyziemne rozety. Liście odwrotnie jajowate, podzielone na dwie ruchome części zaopatrzone na brzegach w duże, rzęsowate włoski. Włoski te po dotknięciu przez owada powodują w mgnieniu oka zamykanie liścia, w ten sposób chwytając zdobycz. Owady służą tej mięsożernej roślinie jako pokarm.

Pochodzenie

Karolina (USA)

Wysokość

10 - 15 cm

Wymagania

Stanowisko jasne, słoneczne do półcienistego, chłodne, o dużej wilgotności powietrza; zimą temperatura 3 - 10°C, latem 15 - 18°C. Podłoże powinno być mieszanką mchu torfowca z torfem i ziemią uprawną - pH 4 - 4,5.

Pielęgnacja

Utrzymywać stałą wilgotność. Stosować wodę deszczową. Nie nawozić! Nad rośliną można zrobić namiot z foliowej torebki do utrzymywania wysokiej wilgotności powietrza i karmić owadami.

Szkodniki i choroby

W pełnym słońcu lub przelaniu roślina brązowieje.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.