Platycerium łosie rogi

Platycerium łosie rogi

łac. Platycerium bifurcatum var. Bifurcatum

Rozłożysta paproć o dwóch rodzajach liści. U podstawy tego epifita wyrastają płasko ułożone, talerzowate płonne liście, które z czasem wysychają i tworzą próchnice dla korzeni. Drugi rodzaj liści to przypominające poroże łosia, podzielone, szarozielone, omszone liście zarodnikonośne.

Synonim: Łosie rogi, Plakla łosioroga

Pochodzenie

Australia (Queensland), Nowa Gwinea

Wysokość

20 - 50 cm

Wymagania

Stanowisko bardzo jasne, ale nie w pełnym słońcu. Temperatura 20°C, najlepiej rośnie w grubowłóknistym substracie z dodatkiem ziemi z igliwia - pH 4,5 - 5,5.

Pielęgnacja

1 - 2 razy w tygodniu kąpiele wodne całej doniczki w rozcieńczonym roztworze soli mineralnych o stężeniu 0,5‰. Nie pozwolić podłożu przeschnąć. Nie zmywać liści!

Szkodniki i choroby

Podatne na tarczniki.

Nie obrywać talerzowych liści.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.