Figowiec benjamiński

Figowiec benjamiński

łac. Ficus benjamina

Tworzy duże drzewa o szerokiej koronie ze zwieszającymi się gałęziami. Liście są jajowate do jajowatoeliptycznych lub lancetowatych, zwężające się w krótki wierzchołek, u nasady zaokrąglone, o długości 5 - 12 cm i szerokości 3 - 5 cm, ciemnozielone, na górnej stronie błyszczące, lekko skórzaste. Pędy są cienkie i jasnoszare. U odmian brzeg liści może być nieregularnie, biało obrzeżony.

Synonim: Beniamin

Pochodzenie

Indie, Półwysep Malajski, północna Australia

Wysokość

100 - 250 cm

Wymagania

Stanowiska jasne do lekko zacienionych, latem należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 18 - 25°C latem, zimą znosi 12 - 15°C.

Pielęgnacja

W okresie wegetacji podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Zimą należy unikać zbyt wilgotnego podłoża i przechłodzenia. W okresie intensywnego wzrostu zaleca się zasilać figowiec co 10 - 14 dni roztworem nawozu do roślin o ozdobnych liściach.

Szkodniki i choroby

Wełnowce i tarczniki.

Przy zmianie miejsca ekspozycji (nawet w obrębie jednego pokoju), a także w okresie jesienno- zimowym, może intensywniej gubić liście.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.