Filodendron pnący

Filodendron pnący

łac. Philodendron hederaceum, Philodendron oxycardium

Pnącze o długich i cienkich pędach, z nielicznymi korzeniami powietrznymi. Liście są małe o długości 8 - 15 cm, sercowate, całobrzegie, zielone, osadzone na 10-centymetrowych ogonkach. U starszych okazów blaszka liściowa może osiągać długość do 20 cm.

Pochodzenie

Wschodni Meksyk, Wyspy Karaibskie

Wysokość

30 - 150 cm, (w naturalnych warunkach osiągają kilka metrów długości)

Wymagania

Stanowisko powinno być jasne (ale nie bezpośrednio nasłonecznione), jednak rośnie też na cienistych. Optymalna temperatura wzrostu wynosi 16 - 20°C latem, zimą nie mniej niż 12 - 15°C.

Pielęgnacja

Regularnie podlewać małą ilością wody - należy utrzymywać wilgotne podłoże. Nie zaleca się używania zbyt dużych doniczek, bo rośliny marnieją i nie rosną.

Szkodniki i choroby

Roślina bardzo odporna na szkodniki i choroby - rzadko się pojawiają, w ekstremalnych warunkach mogą się pojawić mszyce i tarczniki.

W warunkach niskiej intensywności światła pędy nadmiernie się wydłużają, a młode liście zasychają.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.