Cissus rombolistny

Cissus rombolistny

łac. Cissus alata

Pnącze o długich i cienkich pędach. Liście są długoogonkowe, ciemnozielone, lekko błyszczące, złożone z trzech listków, z których środkowy jest kształtu romboidalnego, a pozostałe - asymetryczne. W węzłach wyrastają wąsy czepne, z których pomocą roślina się wspina.

Synonim: Cissus okrzydlony

Pochodzenie

Tropikalne rejony Ameryki Południowej, Meksyk

Wysokość

30 - 60 cm, starsze okazy tworzą pędy o długości do 1,5 m

Wymagania

Stanowisko lekko cieniste, należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia (wschodnia lub północna wystawa okienna). Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 15 - 20°C latem, zimą znoszą 8 - 15°C.

Pielęgnacja

W okresie wegetacji wymaga stałej wilgotności podłoża, zimą powinno ono lekko przeschną do kolejnego podlewania. W okresie wzrostu należy zasilać rośliny co 10 - 14 dni roztworem nawozu.

Szkodniki i choroby

W warunkach suchego powietrza, zwłaszcza jesienią, podatny jest na przędziorki i wciornastki.

W zimie nadmiar wody często jest przyczyną zamierania roślin. Zbyt wysoka temperatura w okresie zimowym, przy jednocześnie niskiej wilgotności powietrza, może skutkować opadaniem liści.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.