Dracena obrzeżona

Dracena obrzeżona

łac. Dracaena marginata

Krzew lub niewielkie drzewko, o słabo rozgałęzionych pędach o grubości 1 - 2 cm, z białawym nalotem na pniu. Liście są bardzo smukłe, równowąskie, ciemnozielone, błyszczące, z czerwonobrązowym brzegiem, o długości 30 - 60 cm i szerokości 2 - 3 cm.

Pochodzenie

Afryka - Madagaskar

Wysokość

30 - 150 cm (w miejscu naturalnego występowania dorasta do 3 - 5 m)

Wymagania

Jest mało wymagająca. Stanowisko do jej uprawy powinno być jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Dobrze rośnie w miejscach półcienistych. Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 18 - 22°C.

Pielęgnacja

Latem podłoże powinno być stale wilgotne (ale nie mokre), zimą należy je podlewać oszczędniej. W okresie wegetacji wskazane jest zasilanie co 10 - 14 dni nawozem.

Szkodniki i choroby

Tarczniki, wełnowce oraz przędziorki.

W warunkach niskiej wilgotności powietrza mogą zasychać wierzchołki liści.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.