Szeflera drzewkowata

Szeflera drzewkowata

łac. Schefflera arboricola

Niewielki krzew lub małe drzewko. Liście są dłoniasto złożone, osadzone naprzemianlegle, składające się z 5 - 12 odwrotnie jajowatych listków. U odmian mogą być z kremowobiałymi smugami. Pędy są wyprostowane, słabo rozgałęzione.

Pochodzenie

Tajwan

Wysokość

30 - 150 cm

Wymagania

Stanowisko powinno być jasne, dobrze też rośnie w miejscach półcienistych, jednak odmiany o pstrych liściach wymagają większego dostępu światła. Latem należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 18 - 22°C latem i nie mniej niż 12°C zimą, czyli w okresie spoczynku.

Pielęgnacja

Podlewać umiarkowanie, unikać zalania systemu korzeniowego. Zimą podłoże powinno przeschnąć między kolejnym podlewaniem.

Szkodniki i choroby

Jest podatna na tarczniki oraz zagniwanie systemu korzeniowego.

Przy zmianie miejsca ekspozycji roślina może gubić liście. Szeflera słabo tworzy pędy boczne, aby rośliny efektownie się prezentowały zaleca się umieszczać je po kilka w doniczce. Wiosną, przy sprzyjających warunkach świetlnych, wskazane jest uszczykiwanie stożka wzrostu, co pobudza rośliny do wytwarzania pędów bocznych.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.