Gerbera Jamesona

Gerbera Jamesona

łac. Gerbera jamesonii

Rośliny tworzą silnie skrócony i nieco zgrubiały pęd, z którego wyrastają w formie rozety liście. W ich kątach znajdują się pąki boczne, które mogą tworzyć nowe pędy z własnymi rozetami liściowymi. Osadzone na długich ogonkach liście są pierzastodzielne lub pierzastoklapowane. Kwiatostanem jest koszyczek umieszczony na długiej szypule.

Pochodzenie

Afryka Południowa i Azja

Wysokość

w uprawie doniczkowej osiągają wysokość 30 - 40 cm

Wymagania

W pomieszczeniach stanowisko powinno być jasne i przewiewne, może być lekko nasłonecznione. Optymalna temperatura wzrostu wynosi 18 - 20°C latem, zimą nie powinna spadać poniżej 10 - 12°C.

Pielęgnacja

Latem podlewać obficie, ale rośliny nie powinny stać w wodzie, najlepiej podlewać do doniczki, nie po liściach. Zimą podłoże przed kolejnym podlaniem powinno lekko przeschnąć.

Szkodniki i choroby

Przy suchym powietrzu mogą pojawić się przędziorki, mszyce i mączlik szklarniowy.

Przy nieregularnym podlewaniu lub bardzo zimnej wodzie, młode liście mogą być zdeformowane. Latem rośliny te można posadzić w ogrodzie lub w pojemniku balkonowo-tarasowym, gdzie będą kwitły aż do pierwszych przymrozków (w naszym klimacie nie zimują).

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.