Syngonium stopowcowa

Syngonium stopowcowa

łac. Syngonium podophyllum

Pnącze o długich pędach z sokiem mlecznym. Liście u młodych roślin są strzałkowate, u starszych z 3 - 9 klapami. Są zielone, z delikatnym rysunkiem na górnej stronie, u odmian mogą być białe, smugowane, różowe lub purpurowe.

Synonim: Zroślicha

Pochodzenie

Ameryka Środkowa i Południowa, Meksyk, Gwatemala i Salwador

Wysokość

30 - 60 cm, czasem nawet do 100 cm

Wymagania

Stanowiska jasne lub półcienistych. Odmiany o barwnych liściach wymagają większego dostępu światła. Optymalna temperatura uprawy wynosi 15 - 20°C.

Pielęgnacja

Wymaga wilgotnego podłoża, nie należy dopuścić do jego przesuszenia. Nawozić nie częściej niż co 10 - 14 dni roztworem nawozu dla roślin o ozdobnych liściach.

Szkodniki i choroby

Podatna na tarczniki i wełnowce.

Barwne liście odmian przy niedoborze światła stają się zielone, pędy silnie się wyciągają, a młode liście zasychają. Zroślicha korzystnie reaguje na przycinanie pędów wiosną.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.