Kalanchoe Blossfelda

Kalanchoe Blossfelda

łac. Kalanchoë blossfeldiana

Ma silnie rozgałęzione i wzniesione łodygi. Liście są ciemnozielone, całobrzegie lub ząbkowane, ułożone naprzeciwlegle. Kwiaty są gwiazdkowate, zebrane w baldachogrona osadzone na szczytach pędów. Odmiany różnią się barwą kwiatów, która może być biała, zielonkawa, żółta, pomarańczowa, czerwona, różowa lub purpurowa. Naturalny okres kwitnienia przypada na luty i marzec, jednak dzięki uprawie sterowanej kwitnące okazy dostępne są przez cały rok.

Synonim: Kaczlin

Pochodzenie

Forma dzika pochodzi z górzystych rejonów Madagaskaru, obecnie w uprawie znajdują się mieszańce

Wysokość

15 - 30 cm w zależności od odmiany, w sprzedaży też formy miniaturowe 5 - 10 cm

Wymagania

Stanowisko jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Optymalna temperatura uprawy wynosi 15 - 20°C.

Pielęgnacja

Podłoże powinno być umiarkowanie wilgotne, nie należy zalewać roślin, gdyż jest to sukulent i może zagniwać. Nawozić umiarkowanie, co 7 - 10 dni podając roztwór nawozu dla roślin kwitnących. Po zakończeniu kwitnienia zasychające kwiatostany należy usunąć, co pobudzi rośliny do dalszego wzrostu.

Szkodniki i choroby

W uprawie mogą się pojawić mszyce, szara pleśń oraz gąsienice.

Aby pobudzić rośliny do kwitnienia, należy im zapewnić krótki, 8-godzinny dzień.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.