Nefrolepis wysoki

Nefrolepis wysoki

łac. łac. Nephrolepis exaltata

Liście długie, łukowato wygięte, żywo zielone, wyrastają z krótkiego kłącza. Listki lancetowate, u nasady asymetryczne, gęsto ułożone, stykające się ze sobą. U odmian listki mogą być pierzaste i powcinane. U starszych okazów pojawiają się liczne rozłogi.

Synonim: Paprotka

Pochodzenie

Strefa tropikalna w Brazylii, Chinach i wschodniej Afryce

Wysokość

30 - 100 cm (w zależności od wieku i odmiany)

Wymagania

Stanowiska jasne ze światłem rozproszonym, należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. W warunkach zbyt dużej intensywności światła liście jaśnieją i żółkną. Optymalna temperatura uprawy wynosi 16 - 18°C.

Pielęgnacja

Podlewać regularnie nie dopuszczając do przesuszenia, podłoże powinno być stale wilgotne, jednak nie mokre. Nawozić nie częściej niż co 10 - 15 dni roztworem nawozu dla roślin zielonych. Gdy powietrze jest suche końcówki listków zasychają, latem i zimą wskazane jest zraszanie roślin.

Szkodniki i choroby

Jest podatny na mszyce, wciornastki i tarczniki.

Przy zmianie miejsca uprawy i gdy powietrze jest zbyt suche może nadmiernie gubić liście. Aby rośliny w okresie jesienno-zimowym okazale się prezentowały, należy im w tym czasie zapewnić większy dostęp światła.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.