Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny

łac. Zamioculcas zamiifolia

Roślina posiada silne pojedynczo pierzaste, ciemnozielone, błyszczące liście, o żółtozielonych nerwach, na skróconych, silnie zgrubiałych ogonkach liściowych.

Synonim: Zamia

Pochodzenie

Zanzibar - wschodnia Afryka

Wysokość

50 - 80 cm, czasem nawet do 1 m wysokości

Wymagania

Stanowisko stosunkowo ciepłe (18 - 25°C), gdy jest ona niższa niż 15°C zamiokulkas zrzuca listki, wchodząc w okres spoczynku. Roślina znosi dużo światła, nawet pełne słońce. Może być w miejscu ciemnym, ale wtedy dbamy o to, by raz na jakiś czas wystawić na słońce i wtedy nie przelewamy.

Pielęgnacja

Regularnie podlewać małą ilością wody i nawozić rozcieńczoną odżywką raz na kilka tygodni. Nie dopuścić do przesuszenia, chociaż toleruje krótkotrwałe okresy suszy. Liście przecierać wilgotną szmatką lub chusteczką z nawozem do kwiatów zielonych.

Szkodniki i choroby

Roślina bardzo odporna na szkodniki i choroby, największym problemem jest gnicie kłaczy spowodowane nadmierną wilgotnością podłoża.

W doniczce rosną bulwy podobne do bulw ziemniaka, nie przesadzać za często. Przy zbyt silnym nasłonecznieniu listki stają się blade i mogą pojawiać się na nich brązowe plamy.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.