Epipremnum złociste

Epipremnum złociste

łac. Epipremnum aureum

Pnącze o długich, słabo rozgałęziających się pędach. Liście są szerokojajowate, o długości 6 - 10 cm i szerokości 6 - 8 cm. Na całej długości pędów pojawiają się korzenie przybyszowe, za których pomocą roślina się wspina. Blaszka liściowa jest skórzasta, z charakterystycznymi nieregularnymi, żółtymi plamami lub smugami.

Pochodzenie

Wschodnie Indie, Wyspy Salomona, Nowa Gwinea

Wysokość

150 - 250 cm w uprawie, a w warunkach naturalnych pędy mogą osiągać kilka metrów długości

Wymagania

Dobrze rośnie w miejscach jasnych i lekko ocienionych, należy unikać ustawiania go bezpośrednio na słońcu. Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 18 - 22°C latem i nie mniej niż 15°C zimą.

Pielęgnacja

Roślina o małych wymaganiach. W okresie wegetacji podłoże powinno być wilgotne, należy unikać stojącej wody w podstawce pod doniczką. W okresie intensywnego wzrostu latem wskazane jest zasilanie roślin co 7 dni nawozem.

Szkodniki i choroby

Roślina bardzo odporna na szkodniki i choroby.

Przy niedoborze światła nowe liście nie rozwijają się lub opadają, a pędy nadmiernie się wydłużają.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.