Figowiec sprężysty

Figowiec sprężysty

łac. Ficus elastica

Duże drzewa o sztywnych, eliptycznych liściach, mające długość do 30 cm, na górnej stronie są ciemnozielone, błyszczące, od spodu - matowe i jasnozielone. W uprawie rośliny słabo się krzewią i tworzą najczęściej jeden pęd.

Pochodzenie

Z Azji - od Nepalu i Assamu, przez Birmę i Półwysep Malajski, do Sumatry i Jawy

Wysokość

30 - 150 cm, czasem nawet do 2 m wysokości

Wymagania

Stanowiska jasne do lekko zacienionych, latem należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 18 - 25°C latem, zimą znosi 12 - 15°C.

Pielęgnacja

W okresie wegetacji podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Zimą należy unikać zbyt wilgotnego podłoża i przechłodzenia. W okresie intensywnego wzrostu zaleca się zasilanie co 10 - 14 dni roztworem nawozu do roślin o ozdobnych liściach.

Szkodniki i choroby

Wełnowce i tarczniki.

Przy zmianie miejsca ekspozycji (nawet w obrębie jednego pokoju), a także w okresie jesienno- zimowym, może intensywniej gubić liście.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.