Skrzydłokwiat Wallisa

Skrzydłokwiat Wallisa

łac. Spathiphyllum wallisii

Roślina o krótkim kłączu, z którego wyrastają lancetowatoeliptyczne liście z pofalowanymi brzegami, osiągające długość do 35 cm. Kwiatostan jest wzniesiony, kolbowaty, otoczony białą pochwą jajowatego kształtu.

Pochodzenie

Kolumbia, Wenezuela

Wysokość

25 - 60 cm, czasem nawet do 1 m wysokości, a w sprzedaży są też odmiany miniaturowe - około 10 cm

Wymagania

Stanowisko jasne, należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Dobrze rośnie w półcieniu, jednak słabiej kwitnie. Optymalna temperatura do wzrostu wynosi 18 - 22°C. Skrzydłokwiat dobrze rośnie w podłożu przepuszczalnym i zasobnym w składniki pokarmowe.

Pielęgnacja

Latem, w okresie intensywnego wzrostu, należy podlewać obficie. Od wiosny do jesieni rośliny zasilać roztworem nawozów dla roślin kwitnących co 7 - 10 dni, zimą raz w miesiącu. Skrzydłokwiat nadaje się do uprawy hydroponicznej. W okresie spoczynku (od października do stycznia) należy ograniczyć podlewanie.

Szkodniki i choroby

Roślina bardzo odporna na szkodniki i choroby, ale gdy powietrze jest zbyt suche mogą występować przędziorki.

Przy małej intensywności światła rośliny tworzą mniej kwiatostanów. Wiosną wskazane jest przesadzanie roślin do świeżego podłoża, co zapewni obfite kwitnienie przez całe lato. W zbyt dużych doniczkach rośliny nie kwitną.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.