Darlingtonia kalifornijska

Darlingtonia kalifornijska

łac. Darlingtonia californica

Z krótkiego kłącza rozwijają się rurkowate, wyprostowane liście. W młodym wieku są szmaragdowozielone, później przebarwiają się na czerwonawo. Na końcu liścia znajduje się skierowane w dół ujście, które nie pozwala wodzie deszczowej dostawać się do rurki. Wewnątrz liścia znajdują się gruczoły miodowe wabiące owady, służące roślinie jako pożywienie, gdyż rośnie ona na ubogim w składniki odżywcze podłożu.

Synonim: Kapturnica

Pochodzenie

Południe Oregonu po północno-zachodnią Kalifornię (USA)

Wysokość

10 - 30 cm

Wymagania

Stanowisko półcieniste do cienistego, nigdy suche i ciepłe. Lubi miejsca chłodniejsze, gdzie optymalna temperatura wynosi 12 - 15°C. W podłożu powinny znajdować się torfowce z grubowłóknistym substratem torfowym bez innych dodatków; pH 4 - 4,5.

Pielęgnacja

Korzystne jest ustawianie doniczek w większym naczyniu z mchem torfowcem lub torfem utrzymywanym w stałej wilgotności; unikać suchego powietrza.

Szkodniki i choroby

Podatna na mszyce.

W doniczce utrzymywać stałą wilgotność.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.