Chryzantema ogrodowa

Chryzantema ogrodowa

łac. Chrysanthemum x grandiflorum

Chryzantema jest byliną o liściach ułożonych naprzemianlegle, są one podługowate lub odwrotnie jajowate. Na końcach pędów osadzone są pojedyncze lub pełne kwiatostany barwy białej, czerwonej, różowej, pomarańczowej lub purpurowej. Naturalny okres kwitnienia przypada jesienią, ale sterując długością dnia kwitnące rośliny można otrzymać przez cały rok.

Synonim: Złocień

Pochodzenie

Daleki Wschód - Japonia, Chiny i Korea

Wysokość

W uprawie doniczkowej 10 - 60 cm (w zależności od odmiany)

Wymagania

Chryzantemy wymagają stanowiska jasnego, o rozproszonym świetle. Optymalna temperatura wzrostu wynosi 12 - 18°C. W okresie zimy należy roślinom zapewnić temperaturę 4 - 6°C, co wpłynie na obfite kwitnienie w kolejnym sezonie.

Pielęgnacja

W okresie wzrostu i kwitnienia nie można dopuścić do zasuszenia bryły korzeniowej, latem rośliny należy podlewać obficie, zimą - oszczędniej.

Szkodniki i choroby

Chryzantema podatna jest na mszyce i przędziorki. Na liściach mogą pojawiać się objawy szarej pleśni i mączniaka.

Chryzantemy często wykorzystywane są do dekoracji sezonowych, a po kwitnieniu - wyrzucane.

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.