Wilczomlecz piękny

Wilczomlecz piękny

łac. Euphorbia pulcherrima

Półkrzew lub krzew o pędach wyprostowanych, porośniętych naprzemianlegle ułożonymi, jajowato okrągłymi do szeroko lancetowatych, zielonymi, czasem kolorowymi liśćmi. Zimą, na wierzchołku, tworzy się duża rozeta przykwiatków o barwie białej, różowej lub czerwonej. W środku liczne, niepozorne kwiaty. Roślina dnia krótkiego. W handlu występuje w formie piramidowej, piennej i zwisającej.

Synonim: Euforbia piękna, Gwiazda betlejemska, Poinsecja nadobna

Pochodzenie

Meksyk

Wysokość

20 - 50 cm, w sprzedaży również formy miniaturowe 5 - 10 cm

Wymagania

Kwitnąca wymaga stanowiska jasnego, lekko nasłonecznionego i temperatury 16 - 20°C.

Pielęgnacja

Jednakowa wilgotność, nie za blisko kaloryferów, gdyż szybko opadną przykwiatki. Cięcie po kwitnieniu, potem trzymać sucho i chłodno, na wiosnę przesadzić. Zakwitają tylko rośliny przetrzymywane w warunkach krótkiego dnia.

Szkodniki i choroby

Podatna na mączlika szklarniowego, wciornastki i wełnowce, zgniliznę korzeniową i plamistość liści.

Biały sok mleczny jest drażniący dla skóry - wszelkie prace pielęgnacyjne należy robić w rękawiczkach! Chronić małe dzieci i zwierzęta!

Zobacz inne kwiaty

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kwiatach?

Skorzystaj z formularza i napisz do nas. Pomożemy w doborze odpowiednich kwiatów i odpowiemy na wszystkie pytania z nimi związane.

Korzystając ze tej strony internetowej, bez zmian konfiguracji przeglądarki, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej polityce prywatności.